Hodnotenie zápasu: V derby so Slovanom sme neuspeli

Bratislavské derby sme bohužiaľ nezvládli. Aj keď naše ženy viedli, Slovan dokázal zápas otočiť na 2:1. Zápas zhodnotil Roman Jasovský:

Keďže Slovan považujem za najlepšie pripravené družstvo v I.lige žien po taktickej a kondičnej stránke, snažili sme sa na stretnutie podľa toho pripraviť a aj keď radšej hráme proti „futbalovým“ súperom, tentoraz sme zvolili defenzívnejšiu taktiku s vyrážaním do rýchlych brejkov, ktorá nám aj dlho vychádzala, keď po prvom našom góle po štandardnej situácii,  mala tesne pred polčasom gólovú šancu z protiútoku  Veronika Frantová, ktorú nepremenila. Rovnako ako Žilina, aj Slovan nám dal v druhom polčase dva zlepené góly, ktoré rozhodli. Po týchto inkasovaných góloch sme aj my hru otvorili a snažili sa vyrovnať, čo sa nám žiaľ nepodarilo, no domáce sme držali v napätí až do konca stretnutia. Ďakujem našim hráčkam za bojovnosť a plnenie taktických úloh, pretože viacero z nich malo zdravotné problémy a aj napriek tomu na stretnutie nastúpili a preukázali svoj vzťah ku klubu a kolektívu. Myslím, že sme videli kvalitné bratislavské derby, ktoré sa hralo v netradičnom večernom čase pred slušnou diváckou kulisou. Našu najlepšiu hráčku jednoznačne hodnotím brankárku Katarínu Horňákovú, ktorá niekedy slovanistky svojimi zákrokmi privádzala do zúfalstva a z domácich sa mi veľmi pozdávala Martina Švecová, ktorá nám robila značné problémy a museli sme si dať na ňu mimoriadny pozor. Slovanu držíme palce v šlágri jesene v Bardejove. Som presvedčený, že to bude kvalitné stretnutie.

Posledný zápas sezóny nás čaká v sobotu 11.11.2017 o 10:30 na domácom ihrisku proti 1. FC TATRAN Prešov.