Hodnotenie zápasu: Ženy podľahli Žiline

Sobotňajší zápas na našom domácom ihrisku nedopadol pre tím žien podľa predstáv. Vo veľmi náročných podmienkach sme podľahli súperovi 0:4. Bola to tretia prehra v sezóne ktorá nás odsunula na priebežné piate miesto. Zápas so Žilinou zhodnotil Roman Jasovský:

 

Na veľmi ťažkom blatistom teréne sme od Žiliny dostali lekciu z ľahkého prechodu do útoku. Žilinčanky sa veľmi ľahko dostávali pred našu bránu a z našich chýb si vytvorili veľa šancí, z ktorých mnohé nepremenili a zaslúžene vyhrali. My sme v tomto stretnutí doslova bez ospravedlnenia „vybuchli“ a predviedli najhorší výkon, odkedy sme v I.lige. Naše dievčatá sa snažili kombinovať a hrať futbalovo, no na takomto teréne to jednoducho nešlo. Možno práve v tomto kole sme zaplatili nováčikovskú daň a pevne verím, že podobný nezáživný výkon s množstvom individuálnych chýb a takmer žiadnou finálnou fázou už nezopakujeme.  Nie je pre nás ospravedlnením ani to, že Žilina je jedným z najstarších a najstabilnejších účastníkov v I.lige žien, inkasovať doma 4 góly je priveľa. Verím, že v zostávajúcich dvoch kolách, kde ideme na Slovan a hostíme doma Prešov si napravíme chuť, hlavne po hernej stránke. Doteraz sme boli príjemným prekvapením tohto ročníka I.ligy a verím, že tak náš klub budú hodnotiť aj naďalej. Sú aj takéto zápasy, ktoré sa veľmi ťažko hodnotia, hráčky si „spackaný“ zápas uvedomovali hneď po zápase a videl som, že ich to rovnako tak škrelo, ako aj mňa. Našu najlepšiu hráčku hodnotím brankárku Katarínu Horňákovú, ktorá aj napriek inkasovaným 4 gólom v bránke čarovala a ďalšie góly zachránila. V družstve hostí nás do ničoho spolu so svojimi spoluhráčkami nepustila stredná obránkyňa Veronika Žitňáková.

V ďalšom kole sa stretneme v bratislavskom derby s tímom žien ŠK Slovan Bratislava v nedeľu 5.11.2017 o 17:00 na umelej tráce na Pasienkoch.