Obhliadnutie za jesennou časťou sezóny 2017/2018

Sezóna 2017/2018 je pre klub prelomová. Do súťaží sme zaradili historicky najviac tímov. V trinástich vekových kategóriach ich máme dokopy pätnásť. Počas pôsobenia NMŠK je to ďalší progres, ktorý sme zaznamenali. V druhej sezóne klubu je to posun o štyri tímy. Okrem tímov, ktoré hrajú regulárnu súťaž, tím predprípravky navýšil počet z približne 20 hráčov na 40. Významná je hlavne účasť ženského tímu v celoštátnej prvej lige žien.

V ženských kategóriach máme tri tímy. Družstvo žiačok prešlo výraznou zmenou kádra. Pribudlo viac ako desať hráčok, ktoré sú budúcnosťou pre ženský tím. Novým tímom pre nás boli juniorky. Ako dvojička so ženami mali náročnú úlohu. Káder sa podarilo stabilizovať až počas sezóny a dievčatá sa museli popasovať s vekovým rozdielom. Vynikajúce meno klubu robí tím žien. Ako nováčik v prvej lige sme skončili na piatom mieste. Päť víťazstiev a štyri prehry bol pre nás zatiaľ vydarený začiatok pôsobenia v celoštátnej súťaži. V jarnej časti je cieľ udržať alebo vylepšiť toto miesto v tabuľke.

V mužských kategóriách máme dvanásť tímov. Päť tímov prípravok je pre budúcnosť klubu zásadová. V kategórií U9 máme jeden tím a v kategóriách U10, U11 po dvoch tímoch. Žiacke kategórie sú po ročníkoch od U12 po U15. Starší žiaci v druhej lige obsadili dvanáste miesto. Väčšina chlapcov je vo veku 14 rokov a hrajú prvýkrát v súťaži na veľkom ihrisku. No aj napriek tomu zaznamenali pokrok a na jar budú opäť skúsenejší. Mladšiemu dorastu sa doposiaľ darilo. V súťaži s dvoma skupinami obsadili tretie miesto vo svojej skupine, ktoré je postupové. Starší dorast v jesennej časti nemal presvedčivé výsledky, no po hernej stránke bol progres viditeľný. Napriek tomu obsadili desiatu priečku s náskokom desať bodov pred zónou zostupu. Štyria hráči, ktorí sú ešte vekom dorastenci, nastupovali za seniorský tím. Seniori sú aktuálne na poslednej priečke tabuľky piatej ligy. Po veľmi zlom začiatku a sérií prehier, prišli na záver jesennej časti dve výhry. Mladé mužstvo sa hľadalo a zohrávalo, čo sa ukázalo až v posledných zápasoch. Výkony neboli zlé, chýbali však zvládnuté kľúčové momenty, čo našich hráčov stálo body. Jednoznačným cieľom pre jarnú časť bude záchrana.